top of page

GÜVENLİK

 

Sistem,  HTTPS güvenlik protokolüne sahiptir, sitenin güvende kalmasına yardımcı olan bir güvenlik protokolüdür. Hiper Metin Aktarım Protokolü güvenli (HTTPS), tarayıcınızın sitelerle iletişim kurduğu güvenli protokoldür. HTTPS sitelerini kullanırken veriler şifrelenir ve doğrulanır ve bu nedenle güvence altına alınır.

 

Bu koruma bir SSL Sertifikası ile doğrulanır. Güvenli Yuva Katmanı veya SSL Sertifikası, site ziyaretçilerinizin sitede bir HTTPS bağlantısı üzerinden görüntülemesine olanak tanır. Tarayıcınız ve ziyaret ettiğiniz site arasındaki bağlantıyı korur.

Eski tarayıcılarda HTTPS kullanma. Bazı eski tarayıcılar SSL sertifikalarının gerektirdiği yüksek güvenlik standartlarını desteklemez.

 

Desteklenmeyen tarayıcılar şunları içerir:

6 yaşından büyük Google Chrome sürümleri

7 yaşından eski Internet Explorer sürümleri

2.0'dan eski Firefox sürümleri

2.1'den eski Safari sürümleri

Windows XP'de Internet Explorer'ın tüm sürümleri

 

Desteklenmeyen mobil tarayıcılar şunları içerir:

4.0'dan eski bir İOS sürümünde çalışan Safari tarayıcıları

3.0'dan daha eski bir sürümde çalışan Android tarayıcılar (Honeycomb)

7'den eski bir sürümde çalışan Windows Phone tarayıcıları

Yukarıda bildirilen tarayıcıları kullanmanız güvenlik protokollerinin aktif olmasını engelleyeceği için Ekip Yödan Ltd. Şti. yukarıdaki tarayıcıları kulanan kullanıcıların kullanım yanlışlığı ve eksikliği sebebi ile meydana gelecek tüm sorunlar, bilgi kaybı v.b hiçbir konuda sorumluluk kabul etmemektedir. 

Ödeme Kartı Sektörü Veri Güvenliği Standartları (PCI DSS) ile uyumludur ve bu hizmeti 1. seviye servis sağlayıcı ve satıcı olarak akredite edilen firmalardan tedarik etmektedir.

 

Site ana hizmet sağlayıcıları ISO 27001 uyumlu olarak denetlenmiş ve sertifikalandırılmıştır. ISO 27001 Sertifikası, güvenlik risklerini yönetmek için endüstrideki en iyi uygulamaları özetlemektedir.

 

Site ana hizmet sağlayıcıları, ISO 27018 uyumlu olarak denetlenmiş ve sertifikalandırılmıştır. ISO 27018 Sertifikası, genel bulut bilişim ortamında kişisel olarak tanımlanabilir ilgileri (PII) işlemek için endüstrideki en iyi uygulamaları ana hatlarıyla belirtir.

 

Sitede çevrimiçi finansal işlemlerinizi korumaya yardımcı olması için Aktarım Katmanı Güvenliği (TLS) şifrelemesini kullanır.

 

Sitede virüs koruma sistemleri bulunmaktadır. Dosya paylaşımları, aktarımlar, gönderimler virüs taramasından geçmektedir. Taramalarda virüs tespit durumlarından veriler, dosyalar, paylaşımlar ve gönderimler hemen silinmektedir. Bu yüzden kullanıcıların yaşayacağı veri, bilgi kayıplarından Ekip Yödan Ltd. Şti. (www.ekipyonetim.com) sorumluluk kabul etmemektedir.

 

bottom of page