top of page

MELEK YATIRIM

 

“EKİP Yönetim Danışmanlık”:

 

Bir yanda; genç, enerjik, dinamik, dürüst, yaşama pozitif bakabilen, İŞLE İLGİLİ YENİ FİKİRLER üretebilen, vizyon sahibi, paylaşıma açık ve motivasyonu yüksek özelliklere sahip kişiler,

 

Diğer yanda; yüksek risk ve yüksek büyüme potansiyeli, getiri içeren kişi veya firmalara, kuruluşlarının çok erken bir döneminde yatırım yapan özel bir yatırımcıları, MELEK YATIRIMCILARI (Bireysel Katılım Yatırımcısı) buluşturuyor.

 

Fikir, avan veya detay projeleri, bir iş fırsatını oluşturmak farklı, bunları geliştirmek, yatırma, işletmesini sürdürecek potansiyelleri ortaya koymak farklı

 

Melek Yatırımcı; yüksek risk ve yüksek büyüme potansiyeli, getiri içeren kişi veya firmalara, kuruluşlarının çok erken bir döneminde yatırım yapan özel bir yatırımcı tipi olarak tanımlanıyor. Melek Yatırımcıların kendileri de genellikle başarılı birer girişimci oldukları için yatırım yaptıkları firmalara iş konusunda sürekli danışmanlık yaparak, onlara değer yaratmakta.

 

Melek Yatırımcılar bağımsız hareket edebildikleri gibi birleşerek grup olarak da hareket edebilmekte, bu şekilde daha büyük finansal ihtiyaçlara da cevap verebilmektedirler.

YENİLİKÇİLİĞİN, GİRİŞİMCİLİĞE DÖNÜŞMESİNDE önemli rol oynayan melek yatırımcılar, gelecek vaat ettiklerine inandıkları yenilikçi iş fikirlerine sadece sermaye sağlayarak değil, sahip oldukları sektörel ve mesleki tecrübelerini, iş bağlantılarını da girişimcilerle paylaşarak bir startup projesini hayata geçirmekte rol oynamakta.

 

Mevzuatlarında, Melek Yatırımcılar, Bireysel Katılım Yatırımcısı (BKY) olarak tanımlanıyorlar, BAŞBAKANLIK HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI’nın öncülüğünde lisanslanıyor (kişi, yüksek gelir, tecrübe vb.), destekleniyor.

YENİLİKÇİ FİKİRLER, SERMAYE ve DENEYİM DESTEKÇİLERİ, her iki tarafın da maddi beklentileri ve bir o kadar da manevi heyecanları, coşkuları.

bottom of page